PR Manager

Streetbeat Dance School

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii Principale :
• Propune si pune in practica strategia de comunicare si relatii publice Streetbeat
• Asigura comunicarea externa
• Propune si implementeaza proiecte de informare la nivel local si national
• Reprezinta Streetbeat in relatiile cu partenerii locali si nationali
• Elaborarea comunicatelor de presa, mapelor de presa, invitatiilor pentru evenimente
• Stabilirea si urmarirea derularii campaniilor PR
• Elaborarea continutului si difuzarea tuturor materialelor tiparite sau electronice care deservesc activitatii de relatii publice (pentru design se va apela la designer)
• Relatia cu mass media:
- mentinerea relatiei cu jurnalistii
- actualizarea bazei de date privind jurnalistii, publicatiile etc.
- urmarirea evenimentelor majore din piata
• Dezvoltarea portofoliului de clienti

CERINTE

• Studii superioare in comunicare, relatii publice, jurnalism sau studii umaniste
• Experienta de minim doi ani in relatii publice si comunicare
• Experienta in relatiile cu mass media si RELATII la publicatiile si presa de interes
• Experienta in organizarea de evenimente
• Cunostinte de operare PC: MS Office (Word, Excel, Powerpoint), Internet Explorer/Mozilla, (Adobe Photoshop/Corel - optional)
• O foarte buna cunoastere a limbii engleze (scris, vorbit)

Abilitati & aptitudini:
• Excelente aptitudini de comunicare (verbala, non-verbala)
• Excelente aptitudini de scris, cunostinte medii despre design si productie de publicitara
• Pro-activism, dinamism, spirit inovator
• Capacitate de organizare, planificare, negociere
• Abilitati de coordonare, spirit de echipa
• Responsabilitate

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
• Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu
• Sansa de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic, intr-un domeniu nou si interesant
• Salariu 1.000 – 1.200 RON + bonificatii in functie de indeplinirea planului media si de reusita evenimentelor
• Abonanemt lunar de doua persoane la cursurile de dans ale Streetbeat Dance School

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV pana la data de 12 martie 2008, ora 12.00 la adresa de e-mail: pr@streetbeat.ro. Evaluarea cererilor primite se va face cu respectarea principiului confidentialitatii si al egalitatii de sanse. Persoanele care indeplinesc cerintele mentionate si sunt selectionate pentru interviu vor fi contactate pana pe data de 12 martie 2008.

Una dintre cele mai mari scoli de street dance din Bucuresti este Streetbeat. Stilul StreetBeat este deosebit de energic, entuziast si vesel. Poate fi descris prin miscari rupte si rapide, uneori lente, creand combinatii inedite. Este o adaptare a stilului american de hip-hop la industria romaneasca de dans, prin propria viziune. In fiecare zi elevii StreetBeat invata ceva nou, care ii ajuta sa-si dezvolte propriul stil.