PR Manager

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta si implementeaza planuri si proceduri de comunicare in interiorul companiei, asigurand optimizarea fluxului informational

- Initiaza si concepe campaniile promotionale si evenimentele de PR

- Coordoneaza implementarea campaniilor

- Colaboreaza cu agentiile de publicitate

- Asigura participarea la targuri si expozitii de interes pentru companie

- Alcatuieste rapoartele necesare managementului, asupra eficientei campaniilor de publicitate, a dezvoltarii brandului, a startegiei de marketing

- Coordoneaza activitatea de realizare a materialelor publicitare

- Stabileste bugetul necesar campaniilor de publicitate, realizeaza media planul

- Analizeaza eficienta implementarii planurilor de comunicare

CERINTE

- Absolvent studii superioare de specialitate

- Experienta minim 3 ani in domeniu si minim 1 an intr-o pozitie similara

- Cunostinte avansate de limba engleza

- Cunostinte avansate de operare PC (pachetul MS Office)

- Experienta in gestionarea campaniilor de PR - strategie & implementare;

- Relatie buna cu media generala;

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv in raport cu experienta si efortul depus in cadrul companiei

- Beneficiaza de telefon mobil

Suntem cea mai mare companie de distributie de presa si produse complementare din
România, singurul transportator si distribuitor care aprovizioneaza zilnic Bucurestiul
si toate judelele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentati de oameni
care gasesc solutii excelente si unice.