PR Executive

HELP NET FARMA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de comunicare si marketing si monitorizeaza tot procesul de comunicare la nivel intern si extern.
- Lucreaza indeaproape cu marketing managerul, agentii de PR etc. pentru a dezvolta aceasta strategie in concordanta cu viziunea si nevoile organizatiei.
- Participa la planificarea strategica si la stabilirea obiectivelor activitatilor de promovare a imaginii companiei, precum si a bugetului
- Dezvolta strategia de comunicare si instrumentele necesare comunicarii interne si externe;
- Asigura vizibilitatea imaginii companiei in presa;
- Negociaza si incheie contractele specifice activitatii sale
- Identifica noi oportunitati de aparitii media sau mijloace media de difuzare a mesajelor potrivit grupului tinta;
- Propune evenimente de PR, stabilind si urmarind atingerea unor obiective care sa contribuie la promovarea imaginii companiei;
- Realizeaza si tine la zi baze de date cu contactele organizatiei: parteneri, aparitiile media, campanii, oferte, publicatii si emisiuni de specialitate, oameni de presa s.a.;
- Mentine si dezvolta relatiile profesionale cu colaboratorii (agentii de publicitate, trusturi de presa, televiziunile locale si nationale, etc.)

CERINTE

- 3-5 ani experienta in comunicare, marketing, relatii publice;
- abilitati excelente de comunicare, completate de capacitatea de a adapta mesajul in functie de grupurile tinta;
- abilitati excelente de redactare si comunicare verbala;
- abilitatea de a lucra cu mass media si alti parteneri si de a dezvolta si consolida parteneriate strategice pentru companie
- atentie distributiva, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
- persoana pro-activa, cu initiativa si multa energie, dinamica, orientata catre rezultat, cu bune abilitati organizatorice si de coordonare proiecte
- studii superioare, de preferinta marketing sau comunicare
- bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point si alte programe de design) si in utilizarea internetului;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant

- Posibilitati de dezvoltare profesionala si de formare a unei cariere intr-o echipa de profesionisti, intr-un domeniu dinamic si generos

Prima Farmacie Help Net a fost infiintata in Timisoara, in anul 1998. In prezent, Help Net detine peste 90 de farmacii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Pitesti, Ploiesti, Constanta, Arad, Timisoara, Jimbolia, Sannicolau Mare, Lugoj, Cluj, Alba Iulia, Slobozia si Satu Mare, iar extinderea continua.
Echipa Help Net Farma reuneste mai mult de 800 de profesionisti, cu studii in medicina, farmacie, management, informatica, resurse umane, marketing, juridic, comunicare, logistica sau aprovizionare.
Help Net investeste constant in pregatirea profesionala a echipei sale, pentru ca aceasta sa se poata adapta rapid la schimbarile care intervin pe piata si sa poata satisface eficient nevoile clientilor.