PR Executive

White Image - Loyalty Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vei elabora materiale si comunicate pentru presa
- vei stabili canalele de comunicare pentru implementarea materialelor de presa
- vei avea grija de relatiile cu presa
- vei identifica oportunitatile de comunicare
- vei urmari sursele de informare privind strategiile de email marketing, design-ul newsletterelor, bazele de date
- vei concepe articole pentru promovarea imaginii companiei si produselor acesteia (de ex: solutii de loializare prin email marketing)
- te vei implica si in realizarea altor materiale; articolele vor fi concepute pentru diversi clienti ai companiei (pot fi texte special concepute cu ocazia diverselor sarbatori sau texte care sa vorbeasca despre anumite produse sau servicii ale companiilor)

CERINTE

- are studii superioare
- este creativ, organizat si respecta termenele
- are experienta in email marketing
- are excelente cunostinte despre publicitate online
- comunica excelent, atat cu membrii echipei, cat si cu colaboratorii companiei si reprezentantii presei
- are capacitatea de a asimila si procesa eficient un volum mare de informatii intr-un timp foarte scurt
- limba engleza - nivel avansat
- cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet
- cunostinte Photoshop pot constitui un avantaj

BENEFICII OFERITE

- vei fi recompensat pe masura efortului depus si conform abilitatilor tale
- vei avea posibilitatea sa participi la proiecte originale care se adreseaza exclusiv componentei online a unei strategii
- vei lucra intr-o echipa compusa din oameni tineri si dinamici

White Image este liderul local in solutii email marketing si este singura companie din Romania certificata international pentru bune practici si de curand reprezentantul Habeas pentru Europa de Est. In 2005, WhiteImage a realizat singurul studiu autohton privind modul de citire a newsletter-elor.