PR & Communication Officer

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Respecta si aplica politica de marketing si comunicare stabilita in conformitate cu strategia bancii
- Redacteaza si avizeaza stiri, communicate de presa, dosare de presa, prezentari, discursuri ale reprezentantilor conducerii bancii
- Initieaza si dezvolta relatii pozitive cu mass-media
- Propune strategii de comunicare, definind publicul tinta, obiectivele si mesajul acestora
- Organizeaza si coordoneaza evenimente: conferinte de presa, aniversari, inaugurari etc
- Pregateste materiale de prezentare/comunicare folosind informatii interne/externe, inregistrari, prezentari audio-video, materiale tiparite
- Realizeaza studii de piata si alte activitati de marketing
- Asigura crearea si actualizarea materialelor promotionale de promovarea a bancii si produselor acestora pe toate canalele de comunicare
- Analizeaza imaginea bancii si modul in care aceasta este perceputa la diferite nivele (clienti, actionariat, mass-media)
- Redacteaza rapoarte de analiza, propuneri, sugestii pentru imbunatatirea imaginii organizatiei
- Cunoaste produsele si serviciile oferite de banca

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Experienta pe un post similar- min 1 an
- Experienta in redactarea comunicatelor de presa
- Excelente abilitati de comunicare si relationare
- Cursuri de PR si comunicare- constituie un avantaj

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Mizam pe specializare si ne propunem sa fim recunoscuti drept banca ce ofera cele mai rapide raspunsuri clientilor.
LIBRA BANK respecta si urmeaza valorile pe care si le-a stabilit.
Resursa noastra cea mai importanta sunt oamenii ambitiosi care lucreaza aici si care imprima aceste valori bancii.