PR & BTL Manager

PUBLIMEDIA International S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-concepe strategia si planul de PR si evenimente;
-realizeaza prezentari de proiecte;
-coordoneaza organizarea evenimentelor de imagine;
-mentine relatia cu presa si cu partenerii de afaceri;
-monitorizeaza modul in care mass-media reflecta iamginea publicatiilor pe care le coordoneaza;
-analizeaza propunerile de parteneriate si stabileste oportunitatea realizarii lor;
-raspunde de respectarea bugetului de PR si evenimente.

CERINTE

-studii superioare;
-experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara ;
-abilitati excelente de comunicare;
-capacitate de organizare;
-cunostinte operare Microsoft Office;
-cunoasterea pietei media din Romania prezinta un avantaj;
-dinamism, deschidere spre nou, orientare spre clienti si spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru excelent in cadrul unei echipe tinere si creative
- oportunitatea construirii unei cariere solide in cadrul celei mai mari companii romanesti de publishing.

PubliMedia International - compania de publishing a MediaPRO - este cel mai important publisher autohton de pe pia¿a de ziare ¿i reviste din România.
Cu un portofoliu tot mai bogat de publica¿ii, PubliMedia acoper¿ în acest moment toate segmentele importante de pia¿¿ (activând cu preponderen¿¿ în zona presei de business, media-tv ¿i a presei de informa¿ie general¿ cu caracter regional).