PR ASSISTANT

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suport pentru PR & Communication Manager in activitatile de intretinere a relatiilor cu presa si cu alte companii prin comunicate, stiri, articole, materiale de prezentare etc si introduce/actualizeaza informatii pe web-site-ul companiei, alte aplicatii ale companiei.
- Concepe si realizeaza materialele de prezentare a companiei, prezentarile de produse, reclamele, site-ul web, materialele promotionale si colaboreaza atunci cand este necesar cu furnizori specializati pentru realizarea acestora;
-Pregateste materialele publicitare si de prezentare, prospectele, chestionarele, formularele de evaluare, alte materiale si le distribuie tertilor direct, prin posta sau e-mail;
- Monitorizeaza presa, mass-media (stiri, articole, referiri, informatii, machete de publicitate proprii si ale tertilor), targurile, expozitiile si seminariile tertilor, ofertele si materiale de prezentare ale tertilor, referitor la imaginea companiei, la pozitionarea in raport cu concurentii;
- Intretine arhiva de marketing: articole, stiri, referiri, machete de publicitate; reviste IT;
- Gestioneaza materialele de marketing si le distribuie celorlalte compartimente si tertilor;
- Amenajeaza si intretine salile de intalnire, de curs si show ¿ room;
- Introduce/ actualizeaza informatii pe web-site-ul companiei, intranet si aplicatii on-line, CRM ale companiei.

CERINTE

- Studii superioare, preferabil in domeniul PR/ Jurnalism/ Comunicare.
- Experienta minim 1 an in domeniul PR.
- Excelente abilitati de comunicare si de prezentare.
- Cunostintele de operare aplicatii software de procesare imagine si grafica vectoriala (Photoshop, Flash sau Dreamweaver, Corel Draw) si de HTML / XML constituie un plus-
- Capacitate de lucru la detaliu, simt estetic foarte dezvoltat.
- Limba engleza ¿ nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Compania ofera un pachet salarial competitiv si posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.