PR Assistant

Skin Media SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea relatiei cu presa;
- Informarea clientilor, partenerilor externi si a personalului intern despre aparitia si prezentarea produselor Skin in presa;
- Informarea clientilor despre produsele Skin noi;
- Gestionarea materialelor publicitare si a promotiilor efectuate de firma.

CERINTE

- Limba engleza - nivel avansat;
- Studii superioare;
- Experienta in domeniu minimum 2 ani;
- Cunostinte tehnice componente IT;
- Cunostinte operare PC/Internet;
- Creativitate, imaginatie, perseverenta si initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Oportunitati de dezvoltare si promovare;
- Conditii de lucru moderne;
- Atmosfera de lucru excelenta.

Prezenta pe piata din anul 2000, Skin este o companie de distributie pe piata IT, importatoare a unora dintre cele mai importante branduri internationale din domeniul tehnologiei informatiei. Gama de produse importata si distribuita de Skin cuprinde: Leadtek, MSI, GeCube, Geil, Tagan, Altec Lansing, AG Neovo, Iriver, Trekstor.