RECRUTAM CONTABIL

HR TIME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura elaborarea reglementarilor contabile si implementarea proceselor specifice, in conformitate cu legislatia romaneasca in vigoare;
- Elaboreaza situatiile financiare statutare si asigura relatia cu tertii (firma externa de contabilitate, organismele de supervizare sau altele);
- Pregateste pachetul de rapoarte IFRS catre Grup, rapoartele catre BNR si ANAF;
- Isi planifica in mod eficient activitatea astfel incat sa asigure respectarea tuturor temenelor de raportare;
- Pastreaza evidenta corecta si la timp a tuturor operatiunilor financiare, contabile, a activelor fixe si elementelor de inventar;
- Deruleaza inventarierea in conformitate cu prevederile legale;
- Verifica si/sau inregistreaza facturile furnizor, efectueaza plati online, verifica soldurile si face rectificarile necesare, asigura arhivarea documentelor si registrelor contabile conform legislatiei;
- Deruleaza activitati specifice de resurse umane si salarizare.

CERINTE

- Persoana cu experienta cel putin 3 ani intr-o institutie financiara nebancara, institutie de credit sau de intermediere financiara;
- Cunoasterea standardelor internationale IFRS, a legislatiei specifice, a reglementarilor BNR privind IFN, experienta de lucru cu autoritatile;
- Persoana analitica, organizata, cu abilitati de planificare, prioritizare a sarcinilor si respectare a termenelor specifice contabilitatii;
- Spirit de echipa, proactivitate, bune abilitati de comunicare;
- Buna cunoastere a programelor Office, in special Excel;
- Pot constitui un plus cunostintele si experienta in administrare resurse umane, detinerea certificarii de Inspector HR.

BENEFICII OFERITE

- Pachet financiar competitiv;
- Oportunitati de implementare proiecte si crestere in cariera;
- Angajator stabil, parte a unui Grup international.

Clientul nostru este IFN Viaconto Minicredit SA, companie membra a VIA SMS Group!

De la infiintarea Grupului acesta si-a extins operatiunile in 5 tari din Europa, de curand fiind prezenti si in Romania si constituind o alternativa viabila pe segmentul de servicii financiare alternative celor bancare.

In prezent Grupul numara 150 de angajati, acestia fiind recunoscuti si apreciati pentru Incredere, Pasiune si Excelenta!