Planner – Bucuresti, Ploiesti

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) se implica in procesul de estimare a vanzarilor pe fiecare categorie de produse
b) anticipeaza nevoile de achizitii functie de planurile de activitati setate in calendarul annual cu fiecare client si al variabilelor generate de produse noi introduce in categorie, durata de viata al produselor, modificarea ponderii canalelor de vanzari in piata
c) urmareste trendurile de consum pe baza rapoartelor de vanzari primite de la client si ia masuri de ajustare a achiziilor si a stocurile in linie cu aceasta evolutie ; tine cont si de procesul de erodare al preturilor
d) functie de categoriile monitorizate, va derula procesul planificarea achizitiilor in cele doua moduri MTS- make to stock sau MTO- make to order

CERINTE

- studii medii economice
- experienta de minim 3 ani in aprovizionare ;
- cunoasterea pietei de produse si a particularitatilor acesteia;
- cunostinte operare PC (Windows, Word, Excel);
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere, fermitate, discernamant, integritate, responsabilitate , onestitate si rigurozitate ;
- cunoasterea limbii engleze
- domiciliul stabil in locatiile mentionate

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o multinationala;- venituri proportionale cu rezultatele obtinute;

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.