Planificator Transport Valori

ROSEGUR S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea, centralizarea si transmiterea comenzilor de transport valori.
- Mentinerea legaturii cu clientii externi si interni ai departamentului, in scopul bunei desfasurarii a activitatii de transport valori;
- Urmarirea implementarii si respectarii ordinelor, reglementarilor, instructiunilor de lucru si procedurilor stabilite pe linie de transport;
- Comunicarea cu reprezentantii beneficiarilor a informatiilor necesare planificarii si desfasurarii activitatii de transport valori;
- Centralizarea si transmiterea comenzilor primite de la beneficiari catre personalul desemnat al companiei;
- Intocmirea si transmiterea centralizatoarelor in scopul confirmarii acestora care Beneficiari;
- Intocmirea centralizatoarelor lunare si transmiterea acestora catre departamentul facturare;
- Mentinerea unui dialog direct activ si prompt cu clientii, legat de calitatea serviciului prestat de agentii de transport valori;
- Cunoasterea aplicatiilorinformatice dezvoltate pe linie de transport si propunerea de masuri de imbunatatire a activitatii CIT legata de aceste aplicatii;
- Raportare saptamanala si lunara asupra activitatii de planificare;

CERINTE

- Experienta in servicii de transport, logistica reprezinta un avantaj;
- Cunostinte generale privind modul de organizare si functionare a unei companii de prestari servicii de transport reprezinta un avantaj;
- Principiile de baza ale managementului relatiei cu clientii (CRM);
- Limba engleza – nivel mediu;
- Operare PC – suita Office nivel mediu/avansat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Tichete de masa.

Rosegur, companie multinationala, este unul dintre liderii mondiali ai industriei serviciilor de securitate