pizzar/bucatar

minovo trade company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
- pregateste produsele din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare;
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
- participa la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora;
- debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
- asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
- raspunde de respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
- pastreaza in bune conditii ustensilele si aparatura;
- respecta normele de igiena si securitate a muncii;
- utilizarea resursele existente, exclusiv in interesul firmei.

CERINTE

Candidatul ideal va avea experienta in domeniu si va aprecia munca in echipa. Totodata, apreciem punctualitatea si simtul responsabilitatii, diploma de calificare in domeniu, vechimea in specialitate min. 1 an, cu recomandare scrisa de la cel putin unul dintre locurile de munca anterioare; rigurozitate privind regulile de igiena in alimentatia publica;
imaginatie culinara, ordonat si disciplinat; capacitatea sa pregateasca produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului; atitudine orientata catre client – politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila;
rezistenta mare la stres; atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii; disponibilitate de a lucra in ture.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite
- salariu fix motivant
- bonusuri pentru rezultatele obtinute

DESCRIEREA FIRMEI

restaurant-pizzerie