Pickers/ Preparatori comanda

GEL GROUPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam URGET PREPARATORI DE COMANDA
Pentru misiuni de lunga durata

Societate franceza in Romania, specializata in domeniul Logistica, cauta pentru clientul sau francez instalat in partea de vest a Bucurestiului (6-7 km de la statia de metrou Pacii):

PIKER/PREPARATOR DE COMANDA

Angajatul care va avea urmatoarele sarcini :
- In cadrul unei platforme logistice sau depozit, participa la toate activitatile de pregatire si expediere a comenzilor
- Organizeaza circuitul de pregatire a comenzilor
- Scaneaza pachetele pe palet cu ajutorul unui scaner si pregateste documentele aferente (bonuri de expeditie etc.)
- Controleaza daca produsele pregatite corespund bonului de comanda (referinta, cantitatea, calitatea, starea produselor, igiena etc.)
- Verifica starea coletelor expediate
- Alege cea mai buna dispunere a produselor pe palet sau pe alt tip de suport (cutii de carton)
- Ambaleaza ansamblul produselor continute in bonul de comanda pentru transport, urmand procedurile stabilite
- Realizarea diferitelor activitati de manipulare a marfurilor
- Semnalarea catre superiorul ierarhic a dificultatilor sau a problemelor intalnite
Pentru o buna derulare a activitatii, preparatorul de comanda trebuie sa fie o persoana autonoma, capabila sa ia decizii, sa organizeze si sa planifice activitati.

CERINTE

Se cer de asemenea:
- Spirit de initiativa
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Respect a indicatiilor primite

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- transport GRATUIT din oras (Metrou Pacii) si localitati din judetele Arges, Dambovita, Giurgiu, Teleorman (7 trasee)
- pachet salarial fix + BONUS de performanta
- bonuri de masa
- formare la locul de munca

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare franceza instalata in Romania