PHP Programmer

APAL INFORMATIQUE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, proiectarea, dezvoltarea, testarea, optimizarea de aplicatii web (tip CRM, GED etc) pentru clienti francezi, cu numar mare de utilizatori si foarte bogate in functionalitati oferite;
- implementarea noilor cereri ale clientilor conform specificatiilor primite.

CERINTE

- Experienta de programare in PHP - nivel Junior/Senior (PERL, JAVA sau alte limbaje constituie un avantaj);
- Experienta de lucru cu baze de date: Mysql/IBM DB2/Postgresql;
- Experienta de lucru cu HTML (JavaScript constituie un avantaj);
- Engleza - scris si vorbit (franceza constituie un avantaj);
- Abilitati de comunicare, riguros, dinamic, motivat.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic, tanar, o echipa inalt calificata;
- ocazia de a participa activ si de a evolua o data cu firma intr-un cadru international;
- pachet salarial motivant declarat integral, asigurare medicala privata;
- bonificatii functie de implicare si de realizarea proiectelor;
- posibilitatea de a realiza misiuni in Franta;
- training-uri si certificari.

Grupul Acxio este o societate de inginerie si consulting in domeniul noilor tehnologii informatice, bazata in Franta si in Romania.
Grupul Acxio acopera domenii de expertiza precum ECM / EDMS, CRM, BI, solutiile web propuse clientilor fiind construite atât pe tehnologii Open Source cât si pe solutii proprii ale unor editori.
Atasat valorilor europene, cu o puternica orientare catre furnizarea de solutii conceptuale verticale pe domeniile sale de expertiza, grupul Acxio ramane consecvent utilizarii unor metodologii consacrate, unor procese de management bine definite care permit valorizarea activitatilor sale din punct de vedere al rigorii si calitatii, elemente indispensabile succesului intr-un mediu puternic concurential precum cel european.
In cadrul strategiei de dezvoltare centrului sau de cercetare ¿ dezvoltare din BUCURESTI, Grupul Acxio vizeaza completarea echipelor sale de analisti seniori / juniori pentru solutiile Open source adoptate.