PHP Developer / Web Designer

DANFLOR IT INFINITY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul colaborator trebuie sa aiba conexiune la internet si skype instalat (doar voce). Se va lucra online, de acasa, dar trebuie sa fie online in intervalul stabilit pentru a prelua task-urile si a discuta evolutia si problemele aparute la proiect.

Se va lucra o perioada de proba de pana la 3 luni.

CERINTE

Cautam 2 programatori si un designer.
- Pe parte de programare, candidatul ideal trebuie sa cunoasca cel putin unul dintre CMS-urile existente pe piata (wordpress, joomla, magento, drupal sau altele asemanatoare, cu cat stie mai multe cu atat mai bine) la nivelul creare module noi, implementare functii noi) si sa fie dispus sa invete sa lucreze si cu alte CMS-uri. (se admit si persoane dornice de practica)

- Pe parte de design, avem nevoie de cineva cu imaginatie, cu multa rabdare si caruia sa ii placa ceea ce face. Daca stie sa si codeze un layout (la nivelul css/html) are un avantaj. Se va ocupa de interfata pentru site-urile clientilor, logouri, bannere, etc.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- lucrul de acasa, va puteti alege singuri intervalul de lucru preferat.
- telefon cu abonament platit de firma
- avantaje online (host asigurat de firma, email, domeniu personal, etc)
- bonusuri sub forma de prime la salariu (pana la dublarea salariului)

Suntem o firma nou infintata dar cu un portofoliu larg de clienti.
Oferim servicii online, hosting, administrare servere, creare aplicatii online, audit, seo, etc.