PHP Developer- online marketing

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grup de firme activ din 2006 pe piata romaneasca, se pozitioneaza pe zona marketingului si publicitatii online, detinand un portofoliu de site-uri cu target feminin.

Responsabilitati:
dezvolta site-uri noi si aplicatii;
contribuie activ la imbunatatirea site-urilor din portofoliul companiei;
optimizeaza site-urile pentru dispozitivele mobile;
optimizeaza site-urile pentru motoarele de cautare.

CERINTE

cunostinte avansate de PHP 5 OOP (minim 2 ani experienta demonstrabili prin portofoliu)
experienta in dezvoltare site-uri si aplicatii complexe
cunostinte baze de date:MySQL, PostgreSQL, etc.
cunostiinte solide de Javascript si frameworkuri (jQuery, Proptotype, etc)
cunostinte solide de HTML, CSS. Avantaj HTML 5
cunostiinte de XML, JSON si notiuni legate de servicii web
cunostinte de SEO (canonical, structured data, arhitectura linkurilor etc. )
constituie avantaj cunostintele de Design patterns, Framework-uri tip MVC (ZF, Symphony, Codeigniter)

BENEFICII OFERITE

pachet financiar motivant;
mediu de lucru placut si flexibil.

pentru mai multe detalii accesati site-ul: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.