PHP Developer - ecommerce apps

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta site-uri si aplicatii;
- imbunatateste site-urile din portofoliul companiei;
- optimizeaza site-urile pentru dispozitive mobile;
- va optimiza codul site-urilor pentru motoarele de cautare.

CERINTE

cunostinte avansate de PHP 5 OOP (minim 2 ani experienta demonstrabili prin portofoliu)
-cunostinte PrestaShop sau Magento, PyroCMS
-cunostiinte baze de date relationare:MySQL, PostgreSQL, etc
-cunostiinte solide de Javascript si frameworkuri (jQuery, Proptotype, etc)
-cunostinte solide de HTML, CSS. Avantaj HTML 5
-cunostiinte de XML, JSON si notiuni legate de servicii web
-cunostinte de SEO (canonical, structured data, arhitectura linkurilor, redirecturi)
-constituie avantaj cunostintele de Design patterns, Framework-uri tip MVC (ZF, Symphony, Codeigniter)
- sa fi lucrat la site-uri si aplicatii complexe.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut;
- pachet salarial motivant.

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.