PHP Developer- Drupal

ANTAL International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Implicarea in activitatile de proiectare si dezvoltare de portaluri folosind PHP/Drupal
• Apartenenta la echipe de dezvoltare PHP/Drupal, avand ca obiectiv livrarea de software de cea mai buna calitate
• Relatia stransa cu echipa de analiza, echipa de testare, coordonatorul tehnic si managerul de proiect
• Participarea la crearea documentatiei tehnice, revizuirea codului si testarea unitara
• Implicarea in cautarea de solutii software alternative; contributia la setul de bune practici in IT ale companiei
• Coaching & mentoring pentru membrii mai putin experimentati din echipa

• Poate lua decizii legate de modalitatea de implementare la nivel de componenta, modul sau functie
• Deciziile sale tehnice sunt validate de coordonatorul tehnic, caruia i se subordoneaza direct

CERINTE

• Studii superioare.
• Minim 3 ani experienta in proiectarea si dezvoltarea de solutii folosind limbajul PHP
• Experienta de lucru cu baze de date relationale:MySQL obligatoriu. Constituie un plus cunoasterea altor baze de date: PostgreSQL, Oracle, MS SQL Server, DB2
• Experienta in dezvoltarea de portaluri folosind platforma Drupal
• Experienta de lucru cu HTML, CSS, JavaScript, AJAX, jQuery
• Capacitatea de a intelege cerintele de business si de a furniza solutii tehnice la timp si de calitate
• Familiarizare cu XML, XSL, XPath, XQuery, XML Schema
• Familiarizare cu metodologiile de dezvoltare (RUP, Agile/Scrum, Pair Programming)
• Abilitati analitice, de comunicare si de rezolvare a problemelor
• Adaptabilitate la schimbare in medii de dezvoltare dinamice

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea de a câştiga o bogata experienţă profesională, lucrând într-una dintre cele mai importante companii software din România
• Pachet salarial atractiv şi motivant
• Training

Executive Search and Selection, with multi-sectorial business domains and georgaphical territories, organised by

* Master Office in Bucharest, managed by Irina Vasile, with strong financial & general management background and 3 consultants who cover: IT&C, Banking & Finance, FMCG & Retail, Advertising & Media, Pharma & Medical, Tourism & Construction, Automotive and Financial Management.