PHP Developer

Totem Communication

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa noastră este în căutarea unui nou coleg pentru departamentul de dezvoltare software. Principalele atribuții ale acestuia vor fi dezvoltare/optimizarea diverselor aplicații web-based folosite în activitatea companiei, de la soft-uri de call-center și management intern, până la site-uri de prezentare și de informare. Candidatul ideal este o persoană pasionată de programarea web, creativă, care știe sau poate găsi/învăța cele mai bune soluții pentru îndeplinirea obiectivelor și pentru care primează calitatea codului din spatele aplicațiilor.

CERINTE

Experiență în dezvoltarea de aplicații web (cel puțin 5 proiecte dezvoltate – va fi solicitat portofoliul)
- Cunoștințe avansate de HTML, CSS, PHP, MySQL
- Cunoștințe de proiectare și interogare a bazelor de date relaționale
- Capacitatea dovedită de a crea aplicații user-friendly
- Cunoștințe de JavaScript/AJAX constituie un avantaj
- Cunoașterea framework-ului CodeIgniter constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tânăr, dinamic
- Posibilități de dezvoltare profesională
- Pachet salarial atractiv, corelat cu performanța și experiența