Personnel Officer

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea datelor in sistemul informatic de resurse umane (angajari, modificari ale datelor personale, modificari de functie, departament, locatie si salariu)

- Pregatirea si redactarea actelor de angajare si incetare a activitatii

- Completarea adeverintelor de salariat

- Oferirea de informatii cu privire la legislatia muncii in vigoare pentru angajatii companiei

CERINTE

- Studii superioare finalizate

- Cunostinte de legislatia muncii

- Cunostinte solide de operare a sistemelor informatice de resurse umane - cerinta obigatorie (cunoasterea programului Charisma reprezinta un avantaj)

- Minim 1-1.5 ani de experienta in domeniul resurselor umane

- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu.

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.

UniCredit Tiriac Bank , membra a Unicredit Group este un important jucator pe piata bancara din Romania, cu active in valoare de 3,6 miliarde EUR, o retea de peste 140 sucursale, unde peste 2.600 de angajati vin in ajutorul a peste 600.000 de clienti.