Personal Restaurant

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la pregatirea restaurantului conform standardelor si procedurilor companiei.
Intampina clientii, preia comenzile si le onoreaza cu promptitudine.
Asigura un serviciu consistent respectand standardele de servire si manifestand un comportament politicos si profesional fata de clienti.
Serveste clientii incercand fidelizarea acestora, conform standardelor customer care.
Efectueaza operatiunile zilnice specifice activitatii de food&beverage (realizare mise en place,intampinarea si asezarea la masa a oaspetilor,luarea si servirea comenzilor, intampinarea si consilierea clientilor in alegerea preparatelor, recomandarea de preparate, respectarea standardelor si procedurilor de igiena, intocmirea notei de plata si efectuarea incasarilor, pregateste barul corespunzator din punct de vedere al dotarilor, ustensilelor, cantitatii de bauturi necesare, ca aspect, cantitate si igiena).

CERINTE

Abilitati de a relationare cu oameni, lucru in echipa.
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala).
Abilitati de analiza si planificare.
Leadership, personalitate deschisa, puternica, valori stabile.
Dornic sa invete lucruri noi
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele, abilitati de management al proiectelor.
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Creativ, cu initiativa, Optimist.

Minim absolvent studii medii, preferabil de specialitate si/sau calificare ospatar.
Experienta in domeniu constituie un avantaj sau intr-un post similar.
Cunostinte bune de limba engleza (nivel conversational).
Atitudine pozitiva, deschisa si orientata catre client.
Bune abilitati de comunicare si de vanzare/relationare cu clientii.
Persoana dinamica, flexibila, disponibila la program in ture.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale hotelului.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in : Bucuresti, Sibiu, Targu Mures, Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin, Gaiser-Predeal, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Sibiu, Constanta si Bucuresti.