Personal Contabil - Salarizare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilit¿¿i:
- Acorda suport in îndeplinirea obiectivelor si sarcinilor stabilite pentru echipele de Contabilitate Salarii.
- Contribuie la îmbun¿t¿¿irea proceselor/ nivelului de calitate a serviciilor si a calit¿¿ii in cadrul echipei de Contabilitate Salarii. Conformitate cu IFRS.
- Între¿inerea principiilor contabile (manualul de Contabilitatea Salariilor).
- Înregistrarea contabila conform acordurilor privind nivelul de calitate si disponibilitate a serviciilor.
- Responsabil pentru:
• administrarea datelor de baza si a conturilor de salarii; arhivarea documentelor;
• preg¿tirea flutura¿ilor de salarii;
• contabilizarea salariilor, a contribu¿iilor sociale si a taxelor.

CERINTE

- Diplom¿ studii universitare – contabilitate, control sau alte studii in domeniul financiar.
- 3-5 ani experien¿¿ in contabilitate.
- Cuno¿tin¿e in domeniul standardelor contabile (IFRS/IAS).
- Foarte bune cuno¿tin¿e despre procesele in domeniul Contabilitate Salarii (salarii, contribu¿ii sociale, impozite, foi de pontaj, pl¿¿i, cerin¿e legale in domeniul salariz¿rii).
- Cuno¿tin¿ele de operare in SAP HR reprezint¿ un avantaj. Abilit¿¿i de utilizare a pachetului MS Office.
- Cuno¿tin¿e de baza de limba englez¿ (scris si vorbit).
- Capacitatea de analiza si comunicare. Capacitatea de organizare si planificare.
- Adaptabilitate si flexibilitate. Abordare practic¿ a muncii, spirit de echip¿.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesional intr-o organizatie de contabilitate moderna;
- Echipe profesioniste si un mediu de lucru motivant;
- Dezvoltarea continua, programe de pregatire si invatatarea celor mai bune practici in contabilitate;
- Sarcini si responsabilitati provocatoare/ motivante, oportunitati interesante de dezvoltare a carierei.