Personal Contabil - Contabilitate de Gestiune

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea datelor de baz¿;
- evaluarea stocurilor (intre¿inerea conturilor de stocuri);
- repartizarea pe centrele de cost (inregistr¿ri în conformitate cu structura centrelor de cost ¿i a centrelor de profit definit¿ în planul de organizare al companiei);
- raportarea centrului de cost;
- asigurarea datelor relevante pentru analiza serviciilor interne (ce asigur¿ un centru de cost altui centru de cost) ¿i înregistrarea costurilor de transfer;
- asigurarea calcul¿rii periodice a profiturilor (contabilitatea centrelor de profit);
- analiza profitabilitatii.

CERINTE

- Diploma de studii economice, cu accent deosebit pe contabilitate, control sau alte studii în domeniul financiar;
- Minim 1 an de experien¿¿ în contabilitate;
- Cuno¿tin¿e solide de Contabilitate de Gestiune (C/A);
- Cuno¿tin¿ele de SAP FI/CO, cat si cuno¿tin¿e despre standardele interna¿ionale de contabilitate (IFRS) reprezint¿ un atu important;
- Buna cunoa¿tere a limbii engleze reprezint¿ un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesional intr-o organizatie de contabilitate moderna;
- Echipe profesioniste si un mediu de lucru motivant;
- Dezvoltarea continua, programe de pregatire si invatatarea celor mai bune practici in contabilitate;
- Sarcini si responsabilitati provocatoare/ motivante, oportunitati interesante de dezvoltare a carierei.

Companie multinationala, lider de piata in domeniul sau de activitate.