Persoana recrutare personal pentru Germania

Klotz Metallbau GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de 2 persoane pentru desfasurarea activitatilor de recrutare de personal, de preferinta persoana cu experienta minima in domeniul recrutarii de personal.

Responsabilitatile Dvs vor fi:
-postarea de anunturi in internet/ziare etc. pentru locurile de munca disponibile
- preselectia de personal pentru angajarea acestora in Germania
-organizarea interviurilor de angajare, premergatoare interviurilor purtate de catre conducerea firmei din Germania si selectarea persoanelor adecvate pentru fiecare loc de munca scos la concurs
-strangerea de documente pentru candidatii selectati pentru interviurile finale (cu managerul din Germania)

Interviurile se vor tine in perioada 13.08-15.08.2013 in Bucuresti, iar inceperea activitatii va fi undeva la sfarsitul anului 2013.

ATENTIE!!! Nu se percep nici un fel de comisioane!

CERINTE

CERINTE:
-accesul zilnic la o sursa de internet (laptop propriu)
-permis de conducere: cat. B
-vorbirea limbii germane: avantaj, dar nu obligatoriu
-posibilitatea purtarii de interviuri de angajare si preselectie
-disponibilitatea de a lucra in colaborare cu o firma germana
-lucrul pe cont propriu
-spirit organizatoric, harnic si descurcaret.

BENEFICII OFERITE

Remuneratia se va face in furnctie de rezultate/volumul de munca.

Suntem o firma cu o vechime de ca. 25 de ani pe piata germana si ne desfasuram activitatea in domeniul constructiilor metalice (ferestre, usi, instalatii de protectie solara, fatade,pereti etc.). Firma noastra se numeste Klotz Metallbau GmbH (pentru mai multe informatii va rugam sa accesati pagina noastra de internet: www.metallbau-klotz.de )