Payroll Solutions Consultant

Work Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa activ in proiectele de implementare a solutiilor furnizate de Work Solutions si livrarea de servicii profesionale catre clienti;
- se documenteaza in permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniu si analiza impactului acestora asupra procesului de calcul salarial;
- acorda consultanta si suport organizatiilor client;
- pregateste si coordoneza sesiunile de instruire pentru utilizatorii solutiilor oferite de Work Solutions;

CERINTE

- studii superioare (de preferinta, studii de economie si/sau informatica aplicata in economie);
- foarte bune cunostinte de MS Office (Excel, Word);
- cunostinte generale despre gestiunea bazelor de date (constituie avantaj);
- capacitate de analiza;
- rezistenta la lucrul sub presiune;
- abilitati de comunicare;
- spirit de echipa;
- initiativa;
- abilitati de management de proiect.

Constitue avantaj cunoasterea legislatiei in domeniul salarizarii si managementul personalului.

BENEFICII OFERITE

Un curiculum consistent de cursuri de pregatire in domeniul salarizarii si resurselor umane precum si in managementul proiectelor de implementare ce maximizeaza sansele de a deveni un profesionist recunoscut si apreciat.

Build yourself a solid career by joining the the team of the no.1 payroll and human resources provider in Romania.

Work Solutions is offering since 1998 HR and Payroll solutions for medium to large organizations acting on the Romanian market. With a large number of important multinational companies using its solutions, Work Solutions invests in offering the ultimate product and customer care for its clients.