PAYROLL OFFICER

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea salarizarii implica:
• intocmirea statelor lunare de salarii precum si a declaratiilor specifice
• calculul indemnizatiilor pentru concedii medicale, concedii pre si postnatale, concedii de ingrijire copil,
• evidentierea si calcului orelor suplimentare, primelor si retinerilor
• inregistrarea statelor la ITM si depunerea tuturor declaratiior privind: contribu¿iile la asigurarile sociale de stat; situatia angajatilor in sistemul de asigurari sociale de sanatate; contributiile la fondul de somaj
• fisiere/ordine de plata pentru achitarea taxelor salariale.
Administrarea de personal implica:
• gestionarea documentelor angajatilor
• consultanta pentru crearea documentelor specifice relatiilor de munca: contracte de munca, fise de post, organigrama
• reprezentarea companiei in fata organelor de control
• consultanta si asistenta in crearea sau implementarea unor reglementari sau documente specifice.
Administrarea documentelor implica:
• intocmirea dosarelor de angajare (continand documentele stipulate de reglementarile legale si procedurale in vigoare)
• intocmirea si inregistrarea contractelor individuale de munca
• intocmirea si inregistrarea actelor aditionale la contractele de munca
• intocmirea documentatiei pentru incetarea/ modificarea/ suspendarea contractelor individuale de munca
• operarea in carnetele de munca si in registrul general de evidenta a salariatilor
• gestionarea relatiei cu Inspectoratul Teritorial de Munca.

Clientul nostru persoan¿ juridic¿ de drept român înscris¿ în Corpul Exper¿ilor Contabili ¿i al Contabililor Autoriza¿i din România ofer¿ o gam¿ complet¿ de servicii contabile, salariale, asisten¿¿ fiscal¿, precum ¿i alte servicii adaptate necesit¿¿ilor firmelor.
Pentru inscrierea in baza noastra de date va rugam accesati www.jobsfactory.ro sau trimiteti cv la contact@piercemayrand.com

CERINTE

Limba franceza –foarte bine/ engleza optional
Utilizare Excel si Word buna (capacitate de a invata un alt program de salarizare)
Capacitate buna de a lucra in echipa si o foarte buna organizare a activitatii.
Notiuni (cel putin minime ) de salarizare si legislatie.
Capacitate de asimilare si invatare mare.
Studii : Psihologie, sociologie, economie.

BENEFICII OFERITE

Nivel salarial : incepand cu 350 Euro net iar dupa 4-6 luni 450-500 Euro net.

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie.
www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro
Recrutam pentru clientul nostru, companie cu capital francez, ce ofer¿ o gam¿ complet¿ de servicii contabile, salariale, asisten¿¿ fiscal¿, precum ¿i alte servicii adaptate necesit¿¿ilor firmelor.