Participant la Programe de Formare

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor in parteneriat cu Unicredit, Auto Italia, DGASPC organizeaza programe gratuite de formare profesionala pentru urmatoarele calificari: LUCRATOR LACATUSERIE MECANICA STRUCTURI, (nivel I), LUCRATOR IN MECANICA DE MOTOARE (nivel I), TINICHIGIU VOPSITOR AUTO (nivel II), autorizate CNFPA (Consiliul National de Formare Profesionala a Adultilor).
Programele se adreseaza cu precadere persoanelor care nu au absolvit invatamantul general obligatoriu si care doresc sa obtina o calificare in domeniul auto.

CERINTE

- varsta cuprinsa intre 16 -25 ani;
- capacitate de munca.

BENEFICII OFERITE

- formatori cu experienta in domeniu;
- costurile cursurilor sunt suportate integral de catre fundatie;
- transport gratuit;
- trusa de scule;
- stagiul de practica in cadrul unui agent economic recunoscut in domeniul auto;
- posibilitatea de a obtine un loc de munca la finalizarea programului.

In 1996 voluntari romani si italieni, pun bazele unei organizatii neguvernamentale romane: Fundatia Dezvoltarea Popoarelor. In viziunea fundatiei fiecare persoana trebuie sa se afle in posibilitatea de a-si valorifica talentele cu care a fost inzestrat. Astfel misiunea organizatiei priveste desfasurarea de programe in favoarea copiilor si tinerilor a caror dezvoltare este pusa in pericol de lipsa unei familii, de boala sau saracie.