Panel Analyst/ Analist Baze de date - Ref Code PA

IPSOS INTERACTIVE SERVICES EUROPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Access Panels reprezinta un departament care administreaza o baza de date cu informatii despre persoanele care au fost de acord sa participe in mod regulat la studii de piata desfasurate fie prin e-mail, fie prin posta sau telefon (panelisti).
Analistul de panel este persoana care lucrand in departamentul Access Panels, are posibilitatea de a se dezvolta in cadrul unui colectiv de lucru tanar si de a acumula cunostinte despre cercetarea de piata.

Atributii:
- Managementul bazei de date (cleaning, intretinere, update);
- Cunoasterea perfecta a bazei de date: variabile, coduri, modul de updatare al variabilelor;
- Este responsabil de corectitudinea datelor, coerenta intre diferite variabile;
- Prezinta rapoarte si analize privind panelele pe fiecare tara;
- Asigura stocarea, organizarea si documentarea proceselor legate de panele.

CERINTE

- Studii Universitare (Cibernetica, Matematica, Statistica, Sociologie);
- Vechime in munca: minim 6 luni.

Cunostinte de:
- Baze de date: Microsoft Access 2000/SQL 2000; Interogari; Raportari;
- SPSS: Statistica descriptiva; Asocieri si corelatii;
- Procesare si raportare de date;
- Engleza: nivel mediu;
- Profilul ideal: o persoana organizata, responsabila, cu atentie la detalii, gandire logica;
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- Daca oferta noastra raspunde asteptarilor tale, daca te potrivesti cu profilul cautat de noi si doresti sa te alaturi unei companii multinationale in plina expansiune.
- Doar candidatii eligibili vor fi contactati!

Ipsos Interactive Services Europe (IISE) este cea mai mare companie de cercetare de piata online cu activitate din Romania. IISE face parte din Grupul Ipsos, numarul 3 mondial in domeniul cercetarii de piata prin chestionare si a fost infiintata in Romania in anul 2000.
IISE are in prezent o echipa de 500 de angajati in 4 tari, ce desfasora proiecte de cercetare online la nivel mondial. Portofoliul Ipsos Interactive Services Europe cuprinde corporatii prestigioase din intreaga lume din domeniul bunurilor de larg consum, din IT, sanatate, media sau advertising care apeleaza la studii de piata online pentru a-si cunoaste mai bine clientii/consumatorii sau angajatii.
Ipsos Interactive Services Europe este afiliata la organizatiile profesionale de cercetare de piata AIMRI, ESOMAR si EFAMRO si detine certificarea de calitate ISO 9001.