Ospatarite

Grupul Hotelier Residence Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Isi organizeaza intreaga activitate in scopul folosirii rationale a capacitatii unitatii in vederea optimizarii vanzarilor si mentinerea standardelor de calitate ale produselor si servicii
2.Primeste si conduce clientii la masa;
3.Prezentarea meniului si recomandarea unor preparate si bauturi precum si servirea acestora la masa;
4.Monitorizeaza si coordoneaza activitatea picolului din subordine;
5.Preia informatii de la sefii de sala cu privire la mancarurile si bauturile care urmeaza sa fie recomandate;
6.Deschide masa si introduce comanda in programul software aferent;
7. Supravegheaza mesele alocate de catre sefii de sala;
8.Debaraseaza mesele in absenta picolului in timpul mesei si dupa plecarea clientilor si reface set-up-ul;
9.Participa la activitatile de curatenie efectuate in sala, la activitatile legate de aprovizionare;
10.Respecta normele legislative comerciale si a regulilor igienico-sanitare in vigoare si aplica masurile corective atunci cand este cazul ;
11.Prime?te infrastructura aferent? activit??ilor de care r?spunde ?i asigur? exploatarea acesteia ?n condi?ii optime;
12.Participa la careul personalului ;
13. Verifica listele din meniu (corectitudinea acestora, ortografia, gramajele, preturile);
14.Intocmeste corect notele de plata cu respectarea preturilor ;
15.Sarcinile stabilite sunt obligatorii.
16.Are obligatia de a veghea la respectarea masurilor de prevenire si stingere a incendiilor prevazute in documentatia pe linie de p.s.i. si intervine impreuna cu ceilalti colegi, in cazul unui incendiu, pentru salvarea vietilor omensti si a bunurilor;
17.Are obligatia de a respecta normele de securitate si sanate in munca;
18.Executa si alte sarcini de serviciu date de sefii profesionali.

CERINTE

Absolvent liceu / student;
Persoana atenta la detalii,
Experienta in domeniu minim 3 luni;
Cunostinte avansate de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- CAZARE ASIGURATA pentru cei din provincie
- salariu 1000 lei net
- carte de munca
- bonus
- posibilitati de promovare
- lucru intr-un mediu placut
- o masa gratis;
- transport gratuit dupa ora 22.00
- Program part-time, full time sau colaborare.

DESCRIEREA FIRMEI

Este un hotel de 4 stele membru al Exclusive Hotels Luxury.
www.residencehotels.com.ro