Ospatarita/ Ospatar (de preferat din provincie - se ofera cazare)

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Ospatarita/ ospatar pentru Restaurantul International Colosseum.
Pregatirea in vederea deschiderii restaurantului pentru clienti
Realizarea curateniei din saloanele restaurantului
Realizarea mise en place-ului
Furnizarea de informatii cu privire la preparatele din meniu, explicarea continutului acestora si a modului de preparare
Sfatuirea clientilor in alegerea preparatelor si asortarea garniturilor
Stabilirea unei relatii in regim profesional cu clientii in vederea satisfacerii solicitarilor acestora
Colaborarea cu bucatarul - sef in vederea solutionarii reclamatiilor clientilor cu privire la preparatele comandate
Debarasarea meselor si solicitarea ajutorului picolului atunci c¿¿nd este cazul
Informarea sefului de restaurant asupra oricarui tip de reclamatie venita din partea clientilor.
Colaborarea cu colegii ospatari pentru servirea prompta a clientilor.

BENEFICII OFERITE

Salariu 1000 - 1400 lei. Oferim cazare in cadrul hotelului.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*