Ospatari/ite

Italian Job

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trebuie sa isi doreasca sa lucreze in acest domeniu si sa fie: punctual, riguros, comunicativ, ascultator, prietenos, muncitor si interesat sa participe la activitatitile zilnice care se desfasoara in incinta locatiei, profesionist.
Trebuie safie apt pentru:luat comanda, servit in sala ,ajutor punctual in bucatarie pentru mici preparari.
-pregatirea zilnica a locatiei pentru primirea clientilor;
-saluta si prezinta meniul;
-ii informeaza pe clienti asupra specialitatilor casei, face sugestii si raspunde intrebarilor privitoare la alimente, bauturi, mod de pregatire/continutul;
-serveste clienti;
-face propuneri si sfatuieste clientul atunci cand este cazul;
-intocmeste si verifica notele de plata;
-preia comenzile de la clienti(in scris sau verbal)si le duce la buna indeplinirea, dupa cum este cazul;
-incaseaza banii pe comenzile de bauturi si de mancare de la clienti, pentru bauturile si mancarea servite si asigura restul;
-intocmeaste rapoartele necesare la inchiderea de zi.

CERINTE

Persoane tinere cu aspect placut si ingrijit, cu sau fara experienta.
Studii: Liceul si / sau scoala de calificare in meserie.- Sa fie sensibil la nevoile clientului, sa posede un simt al coordonarii in timp pentru a servi prompt diferite feluri de preparare;
Capabil sa cunoasca procedurile dintr-o sala de bufet/restaurant de incinta cu desfacere rapida.

BENEFICII OFERITE

SALARIU ATRACTIV, PROGRAM FLEXIBIL BONUSURI

Italian Job Catering ofera clientlor sai servicii de catering si livrari la domiciliu.