Ospatari,ajutor ospatar, barman - deschidere Ramada Plaza - hotel 4 stele Bucuresti

Parc Hotels S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

“People Make the Difference” la Ramada Plaza Convention Center Hotel

In fiecare dintre cele 900 de hoteluri din peste 25 de tari, angajatii care au decis sa se alature acestui brand international au facut diferenta in furnizarea unor servicii peste asteptarile clientilor si sunt multumiti, professional impliniti pentru contributia adusa la mentinerea standardelor fiecarui hotel in parte.

La Ramada Plaza Convention Center, inca de la inaugurarea acestuia, care va avea loc la inceputul lunii Martie 2008, ne dorim depasirea standardelor prin implicarea si rasplatirea angajatilor nostri .

Nu mai sunt multe posturi disponibile in departamentul Food & Beverage, dar ne dorim ca cei pe care ii vom angaja pana la deschiderea hotelului sa fie la fel de entuziasti, responsabili, integri, cooperanti ca ceilalti angajati care s-au alaturat deja echipei noastre, cu o inclinatie deosebita spre crearea si mentinerea unei atmosfere de lucru destinse si placute bazata pe respect si ajutor reciproc ;

Pentru posturile de Ospatar si Barman este necesara experienta de minim 1- 2 ani intr-un post similar si organizatie similara (hotel 4 stele sau restaurant de lux) si un nivel de limba engleza fluent.
NU cerem experienta intr-o pozitie similara si nici engleza fluent pentru postul de ajutor de ospatar, nu cerem un nivel de limba engleza fluent, nu avem criterii de selectie pe criterii de varsta ;

CERINTE

Oricine poate sa faca parte din echipa de deshidere a hotelului intr-unul din posturile vacante de Ospatar, Ajutor Ospatar, Barman daca va intelege si aprecia sloganul nostru : “People Make the Difference”. Cel mai important lucru pe care-l dorim si il asteptam de la fiecare angajat in parte este de a fi dispus ca in fiecare zi sa faca o diferenta si sa ne rasplateasca pentru increderea si oportunitatea oferita.

Interviurile vor avea loc in perioada 6-7 Martie 2008.

Pentru a putea participa la acest interviu va rugam sa trimiteti un curriculum vitae prin email la : jobs.ramadaplazahotel@ihrc.ro

Va uram succes si va asteptam la interviu !

BENEFICII OFERITE

Ramada Plaza este un hotel de 4 stele si face parte din grupul Ramada Worldwide, brand international de succes, care detine 900 de hoteluri in peste 25 de tari.
Worldwide este parte a grupului Wyndham Hotel Group, cel mai mare grup hotelier la nivel international, fiind prezent pe sase continente, cu un total de 6.400 de hoteluri si 533.000 de camere.

Ramada Plaza este situat la 10 minute de centrul Bucurestiului, la o mica distanta de Romexpo , Parcul Herastrau, Arcul de Triumf si Baneasa Business Center.

Hotelul are o capacitate de 300 camere, include 1 restaurant, lobby bar, 6 Sali de conferinta cu o capacitate de 700 persoana (sala cu capacitatea cea mai mare este de 350 persoane) si o sala de evenimente cu o capacitate de 350 persoane ;

Hotelul are o capacitate de 300 camere, include 4 restaurante, lobby bar, 6 Sali de conferinta cu o capacitate de 700 persoana (sala cu capacitatea cea mai mare este de 350 persoane) si o sala de evenimente cu o capacitate de 350 persoane.