Ospatar - Grand Hotel Continental

Continental Hotels

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Servirea de produse culinare si bauturi la cererea clientilor, asigurand calitatea serviciilor oferite la nivelul standardelor solicitate de companie, in scopul satisfactiei clientului.
- Realizare mise en place
- Intampinarea si asezarea la masa a oaspetilor
- Luarea si servirea comenzilor
- Intampinarea si consilierea clientilor in alegerea preparatelor
- Recomandarea de preparate
- Respectarea standardelor si procedurilor de igiena
- Intocmirea notei de plata si efectuarea incasarilor.

CERINTE

- Experienta intr-un post similar
- Calificare de ospatar
- Cunoastere operare MICROS
- cunoasterea a celor putin doua limbi straine de circulatie internationala (engleza obligatorie)
- Atitudine orientata catre client
- Abilitati de up-selling

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale hotelului.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis.
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Companie hoteliera, cu cea mai mare acoperire din tara, hoteluri categoria business aflate in :Bucuresti, Sibiu, Targu Mures,Oradea, Arad, Suceava, Turnu Severin,Gaiser-Predeal, precum si in cele 4 hoteluri Ibis din Constanta, Sibiu si Bucuresti.