Ospatar

LUNA Cafe & Bistro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
Acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi;
Servirea exemplara a clientilor;
Indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii;
Asumarea responsabilitatii pentru corectitudinea intocmirii si incasarii notelor de plata;
Ordinea, disciplina si curatenia la locul de munca;
Raspunderea pentru calitatea serviciilor oferite.

CERINTE

Seriozitate, corectitudine, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
Cunostinte limba engleza;
Aspect fizic placut, prezenta agreabila, amabilitate;
Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii, adaptabilitate;
Abilitati de comunicare foarte bune, flexibilitate, amabilitate, dorinta de a fi pe placul clientului;
Cunoasterea unei limbi straine (de preferat engleza);
Vechimea pentru postul pentru care se aplica, cu recomandari de la cel putin un loc de munca anterior (constituie un avantaj);
Studii de calificare in domeniu precum si studiile superioare in domeniul turismului constituie un avantaj.

Cafenea, dar şi restaurant. Luna este locul misterios, intim şi memorabil.

Luna este caldă - precum o ceaşcă de cafea, are o formă rotundă – precum o ceaşcă de cafea şi are o parte întunecată – precum o ceaşcă de cafea.

Luna este vizibilă ziua şi este vizibilă noaptea: este o locaţie potrivită indiferent de momentul celor 24/24 h.