OSPATAR

HOTEL RESIDENCE CERISIERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Isi organizeaza intreaga activitate in scopul folosirii rationale a capacitatii unitatii in vederea optimizarii vanzarilor si mentinerea standardelor de calitate ale produselor si serviciilor;

- Prezentarea meniului si recomandarea unor preparate si bauturi precum si servirea acestora la masa;

- Monitorizeaza si coordoneaza activitatea picolului din subordine;
- Debaraseaza mesele in absenta picolului in timpul mesei si dupa plecarea clientilor si reface set-up-ul;

- Participa la activitatile de curatenie efectuate in sala, la activitatile legate de aprovizionare.

CERINTE

- Studii medii (12 clase);
- Absolvent al cursului de calificare in meseria Ospatar.
- Cunoscator al tehnicilor de servire in restaurant
- Cunoasterea modului de operare a casei de marcat
- Cunostinte de limba englezala nivel mediu-avansat.

- Ascultare activa
- Excelenta relationare cu oamenii
- Atentie distributiva
- Integritate morala
- Lucrul in echipa
- Lucrul in conditii de stres si de efort prelungit

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-un hotel de 4 * lux, in cadrul unei echipe dinamice;
Salariu atractiv in functie de experienta dovedita.

Residence Cerisiers este un hotel-boutique de 4 stele lux, membru al asociatiei Exclusive Hotels, sectiunea Luxury, o elita a turismului european, care grupeaza cele mai elegante si mai confortabile destinatii de pe continent.

Hotelul va invita sa intrati intr-o adevarata experienta \\\\\\\"d\\\\\\\'hotellierie\\\\\\\", unde atentia personalizata si seriviciul excelent sunt principalele caracteristici.

Intimitate, lux, distinctie! Pe scurt, Residence Cerisiers!