ORGANIZATOR SISTEME INFORMATICE PENTRU DOMENIUL INGINERIE

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la analiza nevoilor si implementeaza cerintele de software in departamentul comercial;
In functie de complexitatea proiectelor, i se poate desemna conducerea unui proiect in toate etapele acestuia;
- Piloteaza o parte a unui proiect de implementare a unuia sau a mai multor sisteme informatice dintr-unul dintre domeniile urmatoare: CAD & Viewers, BOM & Reference documentation, PDM, WIP, Emb. Electronics, Engine Tuning, Testing, CAM, Engineering Quality, CAE;
- Analizeaza si conduce punerea in practica a evolutiilor pe partea de software, avand drept scop optimizarea utilizarii aplicatiilor informatice si reducerea costurilor;
- Colaboreaza cu departamentul comercial pentru a analiza fluxul informatiilor si activitatilor implicate precum si nevoile acestuia de sisteme informationale;
- Acompaniaza departamentul comercial pentru formalizarea nevoilor acestuia in caiete de sarcini;
- Concepe si realizeaza documentatia pentru instruirea utilizatorilor finali;
- Ofera suport utilizatorilor in faza de implementare a produsului;
- Este garantul bunei functionari a sistemelor informationale aflate in supervizarea sa;
- Animeaza reuniunile si urmareste realizarea responsabilitatilor.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul IT (Facultatea de Automatica, Cibernetica sau Informatica);
- Minim 2 ani experienta in coordonarea unui proiect de implementare de sisteme informationale;
- Cunostinte bune de limba franceza (limba engleza constituie un avantaj);
- Bune cunostinte de utilizare a MS Office;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de animare a unei echipe si de comunicare;
- Autonomie si capacitate de a face propuneri.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.