Organizator formare

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea, recrutarea si selectia formatorilor;
Monitorizarea programului de formare;
Coordonarea activitatii de elaborare a curriculum-ului si a materialelor suport;
Identificarea, contactarea si incheierea unor parteneriate cu agentii economici din domeniul auto;
Colaborarea eficienta cu acestia, avand ca scop calificarea angajatilor.

CERINTE

Studii superioare;
Experienta in relatiile cu agentii economici;
Experienta in domeniul recrutarii/ plasarii in munca;
Experienta in organizarea programelor de formare.

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu.

In 1996 voluntari romani si italieni, pun bazele unei organizatii neguvernamentale romane: Fundatia Dezvoltarea Popoarelor. In viziunea fundatiei fiecare persoana trebuie sa se afle in posibilitatea de a-si valorifica talentele cu care a fost inzestrata.

FDP organizeaza programe de formare si integrare socioprofesionala a tinerilor si adultilor a caror dezvoltare este limitata de nivelul de calificare.