ORDER PROCESSING ASSISTANT

Coface Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ORDER PROCESSING ASSISTANT:
- Gestioneaza si proceseaza comezile primite de la clientii Coface (prin e-mail, fax sau online) conform regimului de livrare solicitat;
- Intocmeste si trimite comenzile catre furnizorii de date (Registrul Comertului, Ministerul Finantelor, banci etc.);
- Mentine legatura cu clientii Coface pentru preluarea solicitarilor legate de rapoartele de credit si rezolvarea sau, dupa caz, trimiterea acestora catre persoanele implicate;
- Comunica permanent cu membrii departamentelor Credit Information si Sales in legatura cu aspecte legate de comenzile de rapoarte de credit;
- Administreaza detaliile legate de conturile clientilor in baza de date a companiei.

CERINTE

EDUCATIE:
- Studii superioare - Economice sau Comunicare (absolvent sau student an terminal);
- Operare calculator - nivel avansat;
- Buna cunoastere a limbii Engleze;
- Cunoasterea limbilor Germana sau Franceza constituie un avantaj;
- Abilitati de comunicare excelente.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial functie de experienta si rezultatele obtinute.
- Conditii de lucru moderne in cadrul unei echipe dinamice si profesioniste.
- Oportunitati de promovare in cadrul companiei.

Coface Romania este lider de piata in Romania in domeniul managementului riscului de credit, furnizand celor peste 300 de clienti locali si din strainatate urmatoarelor servicii:
- AGENTIE COLECTARE CREANTE COMERCIALE,
- RAPOARTE DE CREDIT
- INFORMATII DE MARKETING
- MONITORING SERVICES
- INVOICE MANAGEMENT
- CONSULTANTA PRIVIND GESTIONAREA RISCULUI DE CREDIT
- CREDIT INSURANCE