Order Processing

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Procesarea si transmiterea comenzilor externe in baza Facturilor Proforma;
- Inregistrarea confirmarii de comanda;
- Urmareste efectuarea platilor catre furnizorii externi si trimite dovada platii;
- Pune la dispozitia reprezentantului vamal documentele necesare importului;
- La sosirea produselor in firma, face receptia marfii;
- Emite factura Pro-forma;
- Opereaza rezervarile pentru clienti;
- Emite coduri pentru produse;
- Actualizare baza date;
- Emite clientilor Certificate de Autenticitate;
- Transmiterapoartele de vanzari catre;
- Departamentul de vanzari.

CERINTE

- Cunostinte PC;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Responsabilitate;
- Aptitudini reale de comunicare;
- Capacitati de analiza si evaluare a situatiilor;
- Capacitatea de a lua decizii corecte rapid;
- Calitati organizare, planificare, decizie;
- Capacitatea de a acumula cunostinte noi.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara in plina dezvoltare, cu un salariu motivant.

Servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic.