ORACLE DBA

SIVECO ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raporteaza la Technical Leader.

Are responsabilitatea proiectarii, implementarii si mentinerii bazei de date Oracle:

- Evaluare si recomnadari din punct de vedere hardware, comunicatii, etc.
- Instalare produse Oracle.
- Design baze de date.
- Configurare baze de date
- Implementare politici de back-up.
- Gestiunea rolurilor si utilizatorilor ¿ politici de securitate.
- Implementarea bazei de date proiectate.
- Urmarirea si imbunatatirea performantelor bazei de date.

CERINTE

Educatie:

- Studii universitare in domeniul tehnologiei informatiei.

Calificari obligatorii:

- Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
- Cunostinte avansate de administrare baza de date Oracle;
- Autonomie in gasirea si implementarea de solutii;
- Cultura solida IT;
- Engleza ¿ cunostinte avansate;
- Calificari optionale luate in considerare la aprecierea unui candidat;
- Cursuri Oracle Fundamentals I si II;
- Certificare OCA and OCP.

Candidatul ideal este:

- Excelent pregatit profesional;
- Serios si responsabil;
- Ordonat, riguros;
- Punctual;
- Capabil sa comunice cu colegii si superiorii;
- Perfectionist.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a castiga o bogata experienta profesionala, lucrand intr-una dintre cele mai importante companii software din Romania;

- Pachet salarial atractiv si motivant;

- Training.

SIVECO România considera ca cel mai pretios bun al companiei sunt angajatii sai si realizarile lor. Imbunatatirea competentelor angajatilor prin instruire adecvata, crearea unui mediu de lucru placut, recunoasterea contribtiei fiecarei persoane la dezvoltarea companiei reprezinta o preocupare majora in cadrul SIVECO Romania, toate acestea fiind considerate cai eficiente de sporire a calitaţii produselor si serviciilor livrate.
SIVECO Romania asigura pentru toti specialistii sai cursuri de specializare in Romania si in strainatate, colaborand cu companii de prestigiu precum: QA Training (Marea Britanie), Oracle, Open University (Marea Britanie), Microsoft, Hewlett-Packard, IRM UK, European Software Institute, CODECS etc.