Oracle Advanced Support Consultant

BRAINSPOTTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa in proiecte de dezvoltare si implementare a produselor Oracle la clientii din Romania si strainatate
- Ofera suport tehnic clientului si echipei de consultanta functionala
- Ofera suport Departamentului de Vanzari in pregatirea ofertelor si definirea solutiilor
- Sustine prezentari tehnice la clientii potentiali
- Intocmeste documentatia tehnica a proiectelor
- Raporteaza periodic coordonatorului de proiect situatia indeplinirii sarcinilor alocate si a problemelor aparute pe parcurs.

CERINTE

- Studii superioare informatice
- Cunostinte de baza arhitecturi retele TCP/IP
- Cunostinte de baza programare si scripting: C++, Java, SQL/PL SQL, Shell
- Cunostinte avansate admininistrare baze de date Oracle, Oracle Applications, Oracle Application Server/BEA Weblogic
- Cunostinte avansate despre arhitecturi software complexe bazate pe produse Oracle: Oracle Real Application Cluster, Oracle Data Guard, Application Server Clustering
- Pozitie similara detinuta pe o perioada de minim 2 ani
- Experienta in urmatoarele solutii Oracle constituie un avantaj: Identity and Access Management, Content Management, Beehive/Collaboration Suite, Oracle E-Business Suite
- Nivel avansat al limbii engleze
- Disponibilitate pentru relocare temporara in afara tarii.

Aptitudini:
- Spirit analitic si atitudine de rezolvare a problemelor
- Orientat spre rezultate, organizat, capabil de a invata repede si de implementa recomandarile primite de la leader-ul de echipa proiect
- Spirit de lucru in echipa
- Respectarea deadline-urilor si capacitate de lucru sub presiune
- Excelente abilitati de comunicare si relationare cu clientul.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie romaneasca, unul dintre cei mai mari parteneri Oracle.

*The information you submit will be strictly confidential. We will not forward any private information to any of our clients without having your approval.

BRAINSPOTTING is a Human Resources Consulting company specialized in the Recruitment of professionals in the area of Information Technology and Communications (IT&C).

We are servicing our corporate clients by searching, attracting, selecting and presenting the most suitable IT&C specialists in order to complete their teams, as well as consulting them with regard to their present and potential human resources needs.

For more detailed information about the open positions, please visit the Jobs section on www.brainspotting.ro.