OPTOMETRIST

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor telefonice, inclusiv directionarea clientului in alegerea lentilelor;
- Furnizarea catre client a tuturor datelor si informatiilor necesare acestuia in stabilirea comenzii precum si - la cerere-, a stadiului executiei acestora pina la livrare.
- Introducerea comenzilor în sistem si transmiterea lor la furnizor, si comunicarea cu furnizorul atunci cind este cazul;
- Receptia lentilelor livrate de furnizor si introducerea lor in sistem;
- Emitere ¿i operare facturi în programul existent ;

CERINTE

- studii medii/superioare tehnice, preferabil in domeniile: optometrie / mecanica fina si optica
- cunostinte de baza in domeniile optometrie/optica oftalmica
- cunostinte operare PC (MS Office) si rapiditate in tastare
- fluenta si corectitudine in vorbirea limbii romane si engleze
- Abilitati de comunicare/relationare cu clientii (actuali sau potentiali)
- Atentie sporita (concentrata & distributiva)
- Persistenta in desfasurarea aceluiasi tip de activitate (capacitatea de a lucra timp indelungat in regim oarecum static- birou)
- Capacitate de invatare rapida

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv
- contract de munca pe perioada nedeterminata
- conditii foarte bune de munca

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.