Optometrist- Bucuresti

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania detine o retea de cabinete la nivel national si este specializata in servicii medicale de optometrie si protezare auditiva.

Responsabilitati:
Efectuarea consultatiilor optometrice :
- anamneza pacient
- orientarea protetica
- testarea eficacitatii protetice (testari camp liber si discutie cu pacientul)
- instruirea pacientilor in vederea utilizarii ochelarilor
- fidelizarea pacientilor

- Prezentarea catre pacienti a tipurilor de rame, lentile si a caracteristicilor lor
- Eliberare certificatelor de garantie pentru ochelari;
- Diagnosticarea preliminara a a defectiunilor ochelarilor;
- Emiterea de facturi si chitante catre clienti
- Intocmeste registrul de casa
- Gestioneaza si raspunde de stocul de rame, accesorii, materiale de productie, de mijloacele fixe, obiectele de inventar si de numerarul din casieria punctului de lucru

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta de minim 1 an în domeniu;
- Cunostinte de operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel);
- Atitudine pozitiva si concilianta în relatiile cu clientii;
- Excelente abilitati de comunicare si exprimare;
- Orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix (discutabil in functie de experienta)+ bonuri de masa;
- Contrcat de munca perioada nedeterminata.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.