Opotunitate de cariera / Asistent Medical Pediatrie

Sistemul medical privat MEDLIFE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea de recoltari, tratamente, vaccinari, pansamente, aerosoli si alte proceduri specifice de pediatrie, la recomandarea medicului;
- Ajutarea medicului la efectuarea consultatiilor si a unor proceduri medicale;
- Informarea medicului despre starea pacientilor si masurile luate in tratarea pacientilor;
- Supravegherea si ajutarea pacientilor copii, comunicarea cu insotitorii lor;
- Pastrarea evidentei fiselor de consultatii pentru pacientii de la pediatrie;
- Preluarea de la receptie a rezultatelor analizelor si atasarea la dosarul medical al bolnavului;
- Pregatirea cabinetelor medicale inainte de inceperea consultatiilor.

CERINTE

- Experienta min. 1 an in pediatrie, obligatoriu (recoltari, tratamente, aerosoli etc.);
- Pasiune pentru asistenta medicala acordata copiilor 0-18 ani;
- Dorinta de dezvoltare profesionala intr-un mediu de inalt profesionalism, impreuna cu o echipa de specialisti si beneficiind de aparatura de ultima generatie;
- Abilitati de comunicare cu pacientii copii si insotitorii acestora;
- Persoana calma, toleranta;
- Persoana activa, cu rezistenta la lucrul sub presiune;
- Disponibilitate de lucru in ture de zi;
- ALP vizat pe anul in curs + asigurare malpraxis.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru propice pentru dezvoltarea profesionala;
- Angajare pe perioada nedeterminata;
- Pachet de beneficii motivant;
- Posibilitatea de exercitare a profesiei intr-unul dintre cele mai mari sisteme medicale private din Bucuresti.