Operator vanzari prin telefon / telesales

IB Cargo

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Vei efectua apeluri telefonice numeroase si vei prezenta serviciile companiei
• Vei discuta cu administratori de firme sau persoane de decizie
• Vei analiza situatia lor si nevoile lor de transport
• Vei nota clientii interesati in agenda electronica
• Vei mentine relatia cu clientii, pentru dezvoltarea potentialului de business.

CERINTE

• Abilităţi de vânzare şi negociere.
• Abilităţi excelente de comunicare.
• Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistenta;
• Atitudine proactiva
• Capacitate de a lucra în condiţii de stres.
• Personalitate puternica, ambitioasa, focusata pe performante
• Studii superioare

BENEFICII OFERITE

• Bonusuri in functie de performanta
• Echipa tanara si dinamica
• Provocari profesionale
• Candidatii fara experienta, dar cu potential vor fi ajutati sa-si dezvolte abilitatile
• Sansa de a construi o cariera in vanzari intr-un mediu tanar si dinamic
• Oportunitati de promovare

IB Cargo este o companie funizoare de servicii de logistică şi transport, atestată de ARR, USER, FIATA, IATA

IB Cargo este membru Global Logistics Network si oferă servicii de transport “door-to-door” din orice punct de pe glob, către orice destinaţie

Cu o experienţă însumată de peste 60 de ani în domeniu, echipa noastră este pregătită să răspundă cu promptitudine tuturor solicitărilor clienţilor noştri

Căutând soluţii adecvate fiecărui tip de business şi fiecărui tip de client, investind timp, efort şi pasiune în fiecare dintre proiectele noastre, IB Cargo a devenit furnizor şi partener de încredere al multor companii de renume din România

IB Cargo a fost fondată în 2008 şi operează în momentul actual peste 5000 de curse maritime, aeriene sau rutiere pe an pentru un portofoliu de peste 500 clienţi.