Operator/ Traducator/ Corector pentru limba portugheza

JOUVE INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- asigurarea controlului continutului textelor de redactat respectand regulile definite prin procedurile de munca;
- adoptarea deciziilor in ceea ce priveste conformitatea lingvistica a continutului textelor;
- structurarea datelor respectand regulile de protocol;
- realizarea de traduceri de texte scurte in/din diferite limbi ale Uniunii Europene;
- informarea clientilor.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
1. Autonomie si capacitate de initiativa
- abilitati de comunicare
- spirit de initiativa si simtul organizarii
- etica profesionala
- responsabilitate
- autonomie si dinamism
- abilitati de analiza si de sinteza
- confidentialitate
- capacitatea de a se informa si de a se auto-forma.

2. Competente tehnice
- cunostinte in domeniul informaticii;
- o buna cunoastere a limbii portugheze.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial motivant (salariu fix + bonusuri in functie de realizari);
- training-uri de dezvoltare profesionala;
- mediu de lucru placut intr-o echipa tanara.

Specializat in tratarea informatiei, grupul Jouve raspunde ansamblului de nevoi ale intreprinderilor, institutiilor si editurilor care produc si difuzeaza informatiile. Pentru a isi valoriza continutul, compania noastra le propune o oferta globala pentru achizitia, gestiunea si difuzarea acestor informatii pe suport de hartie, electronic, PDA sau CD Rom. Compus din 1400 de persoane, grupul a obtinut in 2006 o cifra de afaceri de peste 100 milioane Euro.