Operator Telesales / Key account manager pentru produse ERP si CRM - 3 posturi

ADCOS ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de afaceri;
- contactarea potentialilor clienti si identificarea nevoilor acestora;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu clien¿ii tip key account;
- negocierea conditiilor contractuale si urmarirea derularii contractelor;
- urmarirea surselor de informare privind organizarea de licitatii si selecterea oportunitatilor de interes pentru companie;
- veti mentine permanent contactul cu potentialii clienti prin telefon si e-mail;
- veti ajuta la promovarea imaginii firmei prin entuziasmul si abilitatile voastre de comunicare;
- veti invata si lucra zilnic in mod foarte eficient pe CRM-ul GoldMine (lider de piata mondial) pentru planificarea activitatilor specifice de vanzari, trimiterea automata de scrisori personalizate, actualizarea permanenta a bazei de date;
abilitati si placere in a comunica verbal si in scris cu persoane de decizie;

CERINTE

- sa fiti o persoana energica, entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa si incredere in sine;
- sa aveti abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbala;
- sa aveti abilitati de negociere si putere de convingere, in primul rand prin telefon, a persoanelor cu functii de decizie;
- sa aveti cunostinte foarte bune de PC (MS Office);
- sa aveti abilitati foarte bune de lucru in echipa;
- sa aveti dorinta de afirmare si promovare intr-un mediu profesionist;
- experienta anterioara intr-o firma de software sau in vanzari catre firme constituie un avantaj
- test scris eliminatoriu: scrisoare de vanzari cu tema data, durata maxima 15 minute.

BENEFICII OFERITE

- cursuri specializate de vanzari si produse ERP si CRM;
- salariu motivant + comision din vanzari;
- mediu de lucru tanar, entuziast, profesionist si prietenos (puteti vedea poze cu noi in timpul liber pe site-ul firmei);
- posibilitati de promovare si afirmare;
alte avantaje.

ADCOS is a software company established in 1996 in Romania, with German capital. We are specialized to offer software solutions for your business.

ADCOS is one of the few ERP providers on the market capable of offering a comprehensive set of business solutions.

Software at ITs best . This is our slogan, that is what we do. Outsourcing software services for large foreign companies is the solution that we offer.