Operator Telesales / Key account manager pentru produse ERP si CRM - 3 posturi

ADCOS Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de afaceri;
- contactarea potentialilor clienti si identificarea nevoilor acestora;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu clienţii tip key account;
- negocierea conditiilor contractuale si urmarirea derularii contractelor;
- urmarirea surselor de informare privind organizarea de licitatii si selecterea oportunitatilor de interes pentru companie;
- veti mentine permanent contactul cu potentialii clienti prin telefon si e-mail;
- veti ajuta la promovarea imaginii firmei prin entuziasmul si abilitatile voastre de comunicare;
- veti invata si lucra zilnic in mod foarte eficient pe CRM-ul GoldMine (lider de piata mondial) pentru planificarea activitatilor specifice de vanzari, trimiterea automata de scrisori personalizate, actualizarea permanenta a bazei de date;
- abilitati si placere in a comunica verbal si in scris cu persoane de decizie;

CERINTE

sa fiti o persoana energica, entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa si incredere in sine;
- sa aveti abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbala;
- sa aveti abilitati de negociere si putere de convingere, in primul rand prin telefon, a persoanelor cu functii de decizie;
- sa aveti cunostinte foarte bune de PC (MS Office);
- sa aveti abilitati foarte bune de lucru in echipa;
- sa aveti dorinta de afirmare si promovare intr-un mediu profesionist;
- experienta anterioara intr-o firma de software sau in vanzari catre firme constituie un avantaj
- test scris eliminatoriu: scrisoare de vanzari cu tema data, durata maxima 15 minute.

BENEFICII OFERITE

- cursuri specializate de vanzari si produse ERP si CRM;
- salariu motivant + comision din vanzari;
- mediu de lucru tanar, entuziast, profesionist si prietenos (puteti vedea poze cu noi in timpul liber pe site-ul firmei);
- posibilitati de promovare si afirmare;
- alte avantaje.

DESCRIEREA FIRMEI

FIRMA PRIVATA DE SOFTWARE CU CAPITAL INTEGRAL GERMAN