Operator Telesales

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea clientilor corporate in vederea prezentarii si promovarii telefonice a produselor si serviciilor companiei;
- ofertatea si vanzarea telefonica a produselor care fac obiectul diferitelor promotii;
- promovarea imaginii companiei in randul potentialilor clienti;

CERINTE

- studii superioare (absolvent sau in curs);
- cunostinte PC: Word, Excel, Outlook;
- limba engleza ??? nivel mediu-avansat.
- cunostinte avansate privind procesul de vanzare;
- experienta in Vanzari de minim 1 an;
- constituie avantaj experienta in telesales;
- cunostinte IT, cel putin nivel mediu;

APTITUDINI:
- foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
- persoana organizata, orientata spre client;
- atitudine pozitiva, constructiva, orientata catre rezultate;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa;
- pachet salarial motivant;
- posibilitate de training si dezvoltare profesionala;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

Lansat ??n 2001 ca un magazin online de sisteme de calcul ??i produse de birotic??, eMAG se num??ra printre creatorii pie??ei de comer?? electronic din Rom??nia. Adaptarea permanent?? a serviciilor la realit????ile pie??ei ??i orientarea c??tre client au propulsat ??i au men??inut eMAG ??n pozi??ia de lider constant al pie??ei.
eMAG are un portofoliu ??n care se reg??sesc at??t produse ??i solu??ii IT ??i de comunica??ii, c??t ??i echipamente electronice si electrocasnice, oferta sa extinz??ndu-se permanent. Compania opereaz?? magazinul www.emag.ro precum ??i cinci showroom-uri deschise ??n Bucure??ti, Ia??i, Ploie??ti, Cluj si Timisoara.
In cei 9 ani de activitate, echipa eMAG a crescut in ritm alert, ajungand in prezent la un numar de aproximativ 260 de angajati. eMAG sustine in continuare dezvoltarea fortei de munca din Romania, oferind locuri de munca de inalta specializare, intr-o piata in plina evolutie.