OPERATOR TELESALES

SC DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea apelurilor telefonice si identificarea potentialilor clienti, folosind in acest sens baza de date;
- Promovarea produselor catre potentialii clienti;
- Oferirea informatiilor corecte intr-o maniera profesionista, tinand cont de nevoile clientului;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii, folosind mijloacele disponibile: telefon, e-mail, fax;
- Gestionarea si rezolvarea solicitarilor clientilor etc.

CERINTE

- Studii medii absolvite;
- Prezinta avantaj experienta anterioara in relatiile cu clientii, call-center;
- Foarte bune abilitati de comunicare si claritate in exprimare, persuasiune;
- Cunostinte foarte bune operare PC (Word, Excel, Internet);
- Rapiditate in operarea datelor;
- Capacitate de concentrare a atentiei;
- Promptitudine in rezolvarea problemelor intampinate;

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea lucrului intr-un mediu dinamic si tanar;
- contract de munca;
- pachet salarial motivant;
- program lucru: luni - vineri: 8.00 - 17.00
- asigurare transport

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.